Merhaba,

Eğer bu backup programını kullanıyor ve aşağıdaki hatayı alıyorsanız sorunun çözümü VSS Writer sorununu düzeltmekten geçiyor.

Error: Failed to create VSS snapshot on the target machine (P_VSSUTIL_WRITER_ERR).

Bu hata da vRanger programıyla ilgili değil, Windows sunucunuzda bu servisin çalışmamasıyla ilgilidir. vRanger tarafında çözmek için aşağıdaki seçeneği kaldırabilirsiniz.

Eğer sorunu Windows tarafında çözmek istiyorsanız da öncelikle hangi Writer çalışmadığını veya hata verdiğini anlamanız gerekiyor.
Bunun için de sunucuda Command Prompt açıp, “vssadmin list writers” komutunu çalıştırmalısınız. Sorunsuz bir yapıda aşağıya eklediğim gibi görseldeki gibi olmalıdır.

Burada hata veren Writer name aratıp, internette Regedit üzerinde yapacağınız ufak bir düzenlemeyle çözümleyebilirsiniz.
Ek olarak VMWare ortamındaki bir makinadan bahsediyorsak da, sanal sunucunun VMWare Tools’unun güncel olup olmadığına bakınız.
Eğer ki sizin de sonucunuz yukarıdaki gibiyse bir diğer olasılık olan, makina kaynaklarının full kullanıldığı bir anda backup denenmiş olabilir. Kaynakları yükseltip tekrar deneyin.

Umarım zamandan kazanmanızı sağlar.